Який тиск витримує пластикова пляшка
02.03.2023

Пластикові пляшки — це один із найпоширеніших видів упаковки в сучасному виробництві. Вони використовуються для зберігання та транспортування різних рідин, від води та напоїв до олій та засобів для чищення. Одним із основних методів виробництва пластикових ємностей є видування преформи ПЕТ. Преформи виготовляються на спеціальних машинах, потім заповнюються газом та формуються видувом, щоб створити остаточний продукт. Цей процес є швидким, ефективним, дозволяє створювати ємності різної форми та розміру для харчової, хімічної та інших видів промисловості.

Зміст

Від чого залежать межі міцності

Тара ПВХ — це міцний контейнер, здатний витримувати тиск. Однак, як і будь-який матеріал, полімер має певні межі міцності, які залежать від кількох факторів.

Міцність залежить від його типу та якості використовуваного полімеру. Різні види пластиків мають індивідуальні характеристики та витримують відмінні один від одного рівні натискання. Деякі види, такі як полікарбонати і акрилові смоли, мають високу міцність. Вони витримують значні навантаження, в той час як інші, наприклад поліетилен і поліпропілен, виявляться менш міцними.

Надійність пластику залежить від товщини стінок контейнера. Чим вони щільніші, тим стійкішою буде ємність і тим вищий тиск, який вона зможе витримати. Але товщина стін може бути жертвою економії матеріалів.

тиск на пластикову пляшку

Отже, який тиск витримує пластикова пляшка залежить від температури та стану вмісту всередині контейнера. При підвищенні температури полімер стає менш міцним, що може призвести до зниження його здатності витримувати навантаження.

Також важливо враховувати стан вмісту всередині контейнера, оскільки рідини та гази створюють різне навантаження, залежно від їх стану (наприклад, рідина знаходиться в стані пари чи ні). Наприклад, якщо в ємності знаходиться газ, його навантаження буде збільшуватися при підвищенні температури, що може призвести до того, що полімерний виріб вибухне.

Коли полімерна тара вибухає, це зазвичай відбувається через перевищення її межі міцності. Якщо натиск усередині перевищує межу міцності матеріалу виготовлення або якщо полімер вже пошкоджено, бутель може вибухнути. Пошкодження матеріалу виготовлення виробів може статися через механічні впливи, такі як удари, або через вплив хімічних речовин на стінки виробу.

Скільки атмосфер витримує ПЕТ пляшка

Граничні значення залежать від матеріалу, товщини стінок, геометрії та об'єму контейнера, а також від характеристик вмісту. Наприклад, наведемо приблизні значення для деяких типів полімерних контейнерів:

Пластикові пляшки для напоїв:

  • ✅ 0.5 л: близько 4 атмосфер;
  • ✅ 1 л: приблизно 3 атмосфери;
  • ✅ 2 л: приблизно 2 атмосфери.

Важливо розуміти, що ці значення наведені тільки для загального уявлення і не є точними та універсальними. При виборі тари для певного вмісту завжди необхідно враховувати рекомендації виробника, щоб забезпечити безпечне використання.