Переробка пластикових кришок на допомогу воїнам
20.02.2024

В епоху стрімких змін і розвитку технологій, пошук інноваційних підходів до вирішення актуальних проблем стає невід'ємною частиною нашого суспільства. Однією з таких проблем є проблема забруднення пластиком, яка чинить негативний вплив на навколишнє середовище. В рамках цього контексту, ідея переробки пластикових кришок з метою підтримки воїнів являє собою не тільки інноваційний метод боротьби з екологічними проблемами, а й значущий крок у забезпеченні потреб захисників країни.

Забруднення Землі відходами призводить до щорічного вимирання десятків видів тварин та стрімкого погіршення здоров'я людей. Вчені закликають скоротити кількість пластику, що споживається, заводи використовують вторинну сировину, а волонтери збирають кришки для протезів. Давайте розберемося, як це працює.

Навіщо збирають пластикові кришки 

Щороку люди викидають понад 9 мільярдів тонн пластикових відходів. Потрапляючи у воду, вони розносяться по всій планеті, опиняючись навіть у найвіддаленіших куточках. Залежно від виду пластмаси завдають різної шкоди навколишньому середовищу та людству:

  • ПЕТ виділяє токсини під дією високої температури або прямих сонячних променів;
  • Поліетилен високої щільності не розкладається;
  • ПВХ виділяє хлор та інші токсини;
  • Поліетилен низької щільності, який зустрічається в пакетах, розкладається понад 500 років;
  • Поліпропілен поширює токсичні альдегіди;
  • Полістирол забруднює воду, розкладаючись на дрібні частинки за 300 років.

Переробка пластику скорочує кількість сміття, що осідає у землі та океанах. Нові технології дозволяють повторно використати пластмаси, не збільшуючи загальний обсяг пластмас на планеті. Спочатку на переробку йшли лише пляшки, а кришки залишалися на звалищах. Але останніми роками з'явилися можливості подрібнювати ковпачки в крихту для переплавки на нові вироби. Деякі компанії займаються виключно рециклінгом пластикових кришок.

збір пластикових кришок

Як використовуються кришки для протезів

Українські волонтери поєднали турботу про екологію за допомогою військових. Наприклад, благодійна організація «ОВЕС» запустила проект зі збирання пластикових кришок. Контейнери для них стоять по всій території України в різних державних установах, громадських місцях, супермаркетах та навіть у деяких храмах. 

Кришки від пластикових пляшок збирають великими партіями, щоб передати на заводи з переробки. З одержаної пластикової крихти не відливають протези. За здану вагу пластмасової продукції заводи перераховують у фонд гроші. Коли накопичується потрібна сума, волонтери оплачують протезування військовим, які втратили кінцівки.

Кришки від пляшок для протезів можуть бути будь-якого кольору, розміру та маркування. Один простий протез коштує приблизно 6 тисяч євро, що еквівалентно 15 тонн зданих відходів. Акції зі збору пластику підтримують волонтерські об'єднання, школи, дитячі садки, ОСББ. 

Соціальний аспект збирання кришок для протезів

Переробка пластику дає змогу:

  • зменшити кількість шкідливих сполук, що надходять у навколишнє середовище;
  • зупинити різке зростання захворювань, пов'язаних з отруєнням токсинами;
  • зберегти природу.

Пластикові кришки для протезів допомагають повернутися до повноцінного життя військовим, які втратили кінцівки у боях за свободу України. Часто після травми люди замикаються у собі, бояться вийти надвір. У багатьох недостатньо коштів на відновлення власної мобільності. 

Збори пластикових кришок – це реальна можливість допомогти військовим. Що більше людей приєднуються до акції, то більше героїв знову встають на ноги. Не викидайте кришки від пляшок у сміття. Знайдіть найближчий пункт збору, збережіть екологію та допоможіть воїнам, які багатьом пожертвували заради нашої свободи.