Пластикові пляшки для води
29.11.2022

Вода – основа життя на Землі. Її властивості багато в чому залежать не тільки від якості рідини, але і він тари, в якій вона зберігається.

Популярним вибором з точки зору зручності використання та транспортування є пластикові бутилки для води. Відповідно до правил зберігання, вода в такій тарі може зберігатися не один місяць. До того ж, за умови якісних матеріалів для виробництва ПЕТ тари, мінеральний склад води не змінюється і залишається безпечним для здоров’я людини.

Зміст

У яких пластикових пляшках можна зберігати воду

Для зберігання води можна використовувати пластикову тару з маркуванням:

 • 1 – ПЕТ (поліетилентерефталат). Найбільша група. Пластикова пляшка для води не повинна піддаватися нагріву вище 25°C.

 • 5 – поліпропілен. Безпечний харчовий пластик. Витримує температуру 80-96°C. Можна використовувати в мікрохвильовій печі. Рекомендований термін експлуатації – не більше 1 року.

 • 7 – полікарбонат. З нього виготовлено спортивні пляшки для води, дитячі пляшечки. Пам'ятайте, що температура води в таких ємностях не повинна перевищувати 100 °C. Можна мити в посудомийній машині.

Дизайн пластикових пляшок для води – популярні тенденції

Прагнення виділити свій продукт на ринку і при цьому захистити його від можливих підробок змушує виробників по-новому дивитися на звичні пляшки води. Дизайном тільки етикетки тепер нікого не здивувати. Акцент зміщується на форму пластикової ємності.

виробництво пет пляшок для води

В даний час популярні два напрямки:

 1. Видування пляшок складної форми. Геометрія пластикової тари поєднує оригінальність та зручність. У гонитві за унікальною формою важливо не забувати про комфорт користування. Тара для води повинна добре лягати в руку.

 2. Виготовлення ємностей простої форми, але зі складними елементами. Йдеться про розміщення шляхом видування на поверхні пляшки логотипу, назви компанії чи торгової марки. Також популярні оригінальні пляшки для води з фігурними елементами – виїмками, борозенками, перетяжками, пухирчастими вставками.

Додаткові елементи, які допоможуть виділитися серед компаній-виробників бутильованої води – це:

 • наявність ручки на горлі пляшки;

 • кришки пляшок або ковпачки з відбитком-логотипом;

 • оригінальна форма самоклеючих етикеток.

Виготовлення преформ з індивідуальними характеристиками

Основою майбутньої пляшки є пластикова заготовка. Необхідно враховувати товщину стінок готової тари та навантаження, яке має витримувати баклажка для води.

Формування здійснюється шляхом внутрішнього видування – ISBM (injection stretch blow moulding). Це двофазне виробництво пляшок:

 • перший етап – створення преформи, що візуально нагадує пластикову пробірку. На цьому етапі визначається і остаточний вид шийки ємності. Вона зазнавати змін уже не буде;

 • другий етап – нагрівання та розм'якшення матеріалу з подальшим видуванням повноцінної пляшки необхідної конфігурації та рельєфу.

Довжина, колір, форма горловини та вага преформи для пляшок води визначають конфігурацію та обсяг готового виробу. Можна вибрати стандартні моделі з каталогу «Заводу преформ» або замовити виріб за індивідуальними параметрами.

Використання готових преформ має такі переваги:

 1. Автоматичний контроль якості на етапі створення заготовок. Він включає перевірку якості використовуваної сировини, а також вибраковування форм із дефектами.

 2. Компактне зберігання. Преформи займають у 12 разів менше місця порівняно з пляшкою. Це дозволяє створити необхідний запас товару на складі, не займаючи всю вільну площу. >

 3. Універсальність застосування. Пластикова заготовка може використовуватися для видування баклажок для води різних конфігурацій.

 4. Можливість вибору стандартної або багатошарової преформи, а також заготовки з бар'єрними добавками. Остання передбачає включення нейлону або амосорбу.