Торк-тестери для вимірювання крутного моменту загвинчування кришки
31.07.2023

Прилади для вимірювання крутного моменту при загвинчуванні кришок – важлива частина контролю за якістю продукції. Торсіометри дозволяють запобігти браку товару, витоку або псуванню продуктів під час транспортування та подальшого використання. Оптимальне налаштування моменту, що крутить, важливий фактор при виготовленні продукції, що впливає на оцінку продукту споживачем. Виникнення труднощів із відкриттям пляшки може викликати роздратування та невдоволення, передувати негативному враженню про товар. У той же час недостатньо надійне закупорювання призведе до порушення герметичності тари, що теж неприпустимо.

Міцні, легкі та портативні торк-тестери спеціально розроблені для вимірювання малих значень моменту сили і застосовуються до будь-якої деталі, що обертається . Пристрої оснащені технологією для визначення точних показників крутного моменту продукції, особливо в індустрії напоїв та фармацевтики. Широке застосування приладів під час роботи з різними механічними системами пов'язане з надійною конструкцією та інтуїтивною схемою експлуатації. Торк-тестери використовуються в автомобільній та авіаційній промисловості при складанні деталей та кріплень. Прилади також потрібні для закріплення з'єднань в електроніці, встановлення різного обладнання в енергетичній галузі та контролю безпеки будівельної продукції. Торсіометри особливо актуальні у виробництві пакувальних матеріалів, для закриття контейнерів і кришок для пластикових пляшок.

Види торк-тестерів та особливості їх застосування

Залежно від характеристик, потреб і завдань, торк-тестери діляться на кілька типів: ручні, цифрові та напівавтоматичні.

Портативні ручні пристрої оснащені доступною системою управління і, незважаючи на простоту механізму, не втрачають своєї актуальності. На кожному пристрої є електронний дисплей для відображення вимірювань. Тестер крутного моменту встановлюється вручну, даючи можливість відстежувати значення закупорювального елемента. 

автоматичний торсіометр

Цифрові торк-тестери часто обладнані функціями автоматичного запису даних, дозволяють оператору легко зчитувати показники контрольованого зразка. Розширений функціонал приладу та обсяг налаштувань спрощують процес контролю та аналізу. У свою чергу напівавтоматизовані пристрої об'єднують як ручні, так і автоматизовані інструменти. Така комбінація дозволяє досягти більш високої точності, повторюваності та продуктивності.

Методи неруйнівного контролю – гарант якості

Випробування моменту, що крутить, — це технічне випробування, що виконується визначення максимального крутного моменту. Це показник сили, яку можна застосувати до об'єкта, обладнання або системи без пошкодження чи деформації.

Основні етапи тестування полягають у:

  • підготовці обладнання та зразків;
  • встановлення вимірювальних приладів;
  • процедурі випробування;
  • моніторинг та аналіз даних;
  • документації результатів.

Зразки заздалегідь встановлюються на стенди для випробування крутного моменту, піддаються силі впливу, яка поступово збільшується до певного значення. Затискний патрон міцно фіксує кришку тари, за якою проводиться спостереження.

Ручний прилад розташовується на зразку, що тестується, і оператор обертає його проти годинникової стрілки, утримуючи корпус ємності в іншій руці. Значення крутного моменту відображається на дисплеї. Ці дані допомагають визначити, який момент може бути максимально витриманий.

Контроль продукції на Заводі Преформ методом неруйнівного контролю — важливий етап процесу виробництва та управління, який виконується для забезпечення відповідності товару певним стандартам, специфікаціям та вимогам. Обов'язкові випробування виробів гарантують високу якість і безпеку.