Полуавтомати для продуву пляшок ПЕТ є спеціальними установками, призначеними для виготовлення пластикової тари. Їх широко використовують у виробництві через великий попит на баклажки. Полуавтомат для продуву ПЕТ пляшок може виготовляти баклажки різного розміру, форми, об'єму та дизайну, його можна налаштувати шляхом регулювання параметрів роботи основних вузлів.
Зміст
Як працює напівавтомат
Дана машина складається з двох основних вузлів: видувної установки і печі карусельного типу для розігріву преформ. Перед запуском циклу виготовлення пляшок, пекти необхідно прогріти (до 15 хв.). Температурний режим регулюється для кожного ТЕНу окремо за допомогою датчика та виставляється з урахуванням розмірів та маси преформи.
Після прогріву печі, оператор вручну одягає преформи на фішки конвеєра, вмонтовані в замкнутий ланцюг, який транспортує їх усередині камери . Крім руху по колу в печі, головки також додатково обертаються навколо своєї осі, забезпечуючи рівномірне прогрівання заготовки.
Технологічні операції формування пляшки
Процес виготовлення ПЕТ тари передбачає комплекс послідовних операцій. Основні етапи включають:
- ✅ встановлення оператором преформ на головки конвеєра в печі;
- ✅ нагрівання преформи в печі;
- ✅ перенесення преформи ПЕТ у пресформу;
- ✅ змикання прессформы, після чого починається формування пляшки;
- ✅ охолодження;
- ✅ розкриття прессформ і зняття готової баклажки.
При цьому, щоб запустити весь процес виготовлення, необхідно відрегулювати робочі параметри основних вузлів машини та підготувати її до роботи.
Попереднє налаштування напівавтомата видування ПЕТ пляшок перед роботою
Щоб запустити машину, слід виконати такі дії:
- ✅ Перевірити вузли з'єднань.
- ✅ Забезпечити подачу електроживлення.
- ✅ Подати воду та повітря з системи, перевірити тиск повітря.
- ✅ Задати параметри швидкості блоку розігріву.
- ✅ Увімкнути лампи печі.
Після розігріву печі потрібно встановити на фішки преформи ПЕТ. Вони після проходження печі стають прозорими, зникають ознаки каламутності. Якщо мутність присутня, це говорить про початок процесу кристалізації. Виникає він унаслідок перегріву полімеру.
Лінія кристалізації – це межа, яка відокремлює аморфний полімер від перегрітого, в якому вже запустився процес кристалізації. За її межами видування не відбувається. При нерівномірній температурі преформи лінія кристалізації може мати локальний або хвилястий характер, відповідно і плями каламутності також будуть розташовані нерівномірно.
Після того, як нагріта преформа вийшла з печі, її вручну переносять в прессформу в блок роздування преформи. Далі процес включає наступні етапи:
- ✅ змикання преформи;
- ✅ замикання замкових механізмів;
- ✅ ущільнення горловини та подовження розігрітих преформ дорнами;
- ✅ попередній роздмухування для розтяжки преформи;
- ✅ роздмух. У процес преформа повторює форму поверхні прессформы;
- ✅ скидання повітря з виробу;
- ✅ підняття дорнів і роздувної головки;
- ✅ відкриття замкових механізмів;
- ✅ розмикання прессформ.
У результаті виходить готова пляшка, яку оператор знімає в накопичувальний контейнер. На цьому видування ПЕТ завершується і можна запускати новий цикл.
Замовляйте преформи на Заводі Преформ
Наша компанія виробляє преформи ПЕТ для виготовлення пластикових пляшок будь-якого розміру. Своїм клієнтам ми забезпечуємо індивідуальний підхід та вигідні умови:
- ✅ гарантію якості;
- ✅ дотримання санітарних стандартів;
- ✅ швидке виконання замовлення.
Так само забезпечуємо супровід на всіх етапах співробітництва, організуємо доставку зручними службами. Також «Завод Преформ» займається виробництвом кришок для пластикових пляшок із різними стандартами різьблення. Якщо залишилися питання – телефонуйте, проконсультуємо та приймемо ваше замовлення.