Паковання Тетрапак: плюси та мінуси
01.06.2023

Шкідливість багатьох видів пластику, заборона на використання деяких з них для виробництва харчової тари спонукали технологів на створення альтернативи – тетрапака. Свою назву сировина отримала на честь однойменної компанії-розробника Tetra Pak. Незважаючи на те, що сьогодні матеріал виробляють інші фірми, назва залишилася універсальною. Відноситься дана сировина до «складної» видів упаковки, має багатошарову структуру. Складається тетрапак із 6-9 шарів, у яких чергуються папір, поліетилен та невелика кількість алюмінію. Черговість матеріалів та їх кількість залежить від моделі упаковки та вимог виробника.

Зміст

На частку картону припадає 75% всього складу, від чого упаковка маркується, як С/РАР, що означає « композитна тара, в основі якої папір. До 22% – це полімери, а 3-5% - фольга з алюмінію.

Плюси та мінуси упаковки тетрапак

Важливою перевагою матеріалу є асептична технологія. Процес заповнення тари та її запечатування походять в абсолютно стерильних умовах, від мікроорганізмів очищені як сама упаковка, так і вміст. У асептичній упаковці ультрапастеризовані продукти можуть залишатися свіжими до року. Завдяки такій технології можна протягом тривалого періоду зберігати вміст придатним для вживання без застосування консервантів та заморозки. Крім цього, упаковка тетрапак характеризується іншими перевагами:

  • ✅ невелика вага;
  • ✅ ергономічна форма. Квадратні пачки зручніші у транспортуванні, при розміщенні для зберігання. У порівнянні з жерстяними банками тетрапак займає місця на 33% менше;
  • ✅ відсутність бісфенолів у складі;
  • ✅ низький вуглецевий слід;
  • ✅ придатність для переробки.

Але поряд із переліченими перевагами варто відзначити, що переробка тетрапака є досить витратним заходом. Необхідно розділити шари та розсортувати їх за видами

Ще один аспект стосується виробництва картону, який є основою тетрапака. Для виготовлення використовується деревина. Цей фактор суттєво підвищує собівартість виробництва упаковки та негативно позначається на екології. Враховуючи, що мінуси у тетрапака досить суттєві, стає зрозуміло, чому багато виробників харчових продуктів та засобів побутової хімії віддають перевагу РЕТ.

ПЕТ як альтернатива тетрапаку

РЕТ є особливим пластиком, виготовленим без застосування бісфенолу та синтетичних естрогенів, а також не вимагає для свого виготовлення вирубки лісів. До інших переваг ПЕТ варто також віднести:

  • ✅ стійкість до ударів;
  • ✅ доступніше виробництво, що дозволяє використовувати таку упаковку для широкого сегменту товарів: напоїв, побутової та промислової хімії;
  • ✅ відсутність алюмінію у складі.

Ще РЕТ оптимально підходить для виготовлення пляшок під воду – затребуваного товару, до якого висуваються суворі вимоги безпеки, практичності та надійності. Щоб точніше визначити, що практичніше та вигідніше – ПЕТ або тетрапак, зазначимо також, що виробництво тари з РЕТ – більш простий, швидкий та доступний процес. Виготовляються сулії способом відливання з рідкого поліетилентерефталату на преформи. Замовити їх можна у нас.

Переваги замовлення преформ на Заводі Преформ

Спеціалізацією нашої компанії є виробництво заготовок для виготовлення пляшок та пляшок різного обсягу. Замовити у нас можна ПЕТ преформи оптом. На вибір запропонуємо кілька моделей заготовок із різними характеристиками. За запитом можливе фарбування у різні відтінки.

«Завод Преформ» самі закуповуємо сировину, готуємо її та виготовляємо преформи. На всіх етапах виробництва забезпечується жорсткий контроль технологів, тому ми можемо гарантувати якість продукції. Клієнтам протягом усього періоду співробітництва надається супровід персонального менеджера, який допоможе оперативно вирішити питання, що куруватиме процес виробництва та відправлення преформ.