Поліетилентерефталат для виготовлення пляшок
29.11.2022

Лідером серед матеріалів для виробництва пляшок є пластик. Серед різноманітності полімерних сполук найбільш затребуваним виявився поліетилентерефталат. У ПЕТ ємності розливають алкогольні та безалкогольні напої, воду, молоко, олії, соуси та кетчупи. Це безпечний для людини матеріал із відмінними споживчими властивостями.

Зміст

Що таке ПЕТ

Абревіатура «ПЕТ» позначає напівкристалічний поліестер, що плавиться при нагріванні. Складний поліефір ще називають ПЕТФ –  поліетилентерефталат. Це один із безпечних пластиків, який часто використовують для виробництва пляшок та баклажок для харчових продуктів. Основою матеріалу є викопне паливо. ПЕТ матеріал отримують в результаті переробки газового конденсату та нафти.

Характеристики матеріалу

Широке застосування пластикових ємностей визначили такі властивості пластику:

 • ✅ міцність і жорсткість - не схильний до деформації;
 • ✅ висока зносостійкість;
 • ✅ прозорість до 80%;
 • ✅ невелика вага;
 • ✅ легкість у поліруванні;
 • ✅ хімічна стійкість;     
 • ✅ низький коефіцієнт тертя;
 • ✅ високий електроізолюючий показник.

Поліетилентерефталат стійкий до бензину, спиртів, ефірів, жирів, мінеральних солей і багатьох органічних сполук. Розведені кислоти та луги також не страшні пластику.

Аналоги ПЕТ

Складні поліефіри зі схожими з ПЕТ властивостями:

 1. ✅ PCT – кристалічний поліциклогександиметилентерефталат. Плавлення матеріалу настає при температурі 281 – 287°C, скловаріння – за 69 – 98°C.
 2. ✅ PCTA – аморфний або кристалічний сополіефір (поліциклогександиметилентерефталат-кислота). Плавлення настає за 279 – 281°C, скловаріння – за 88 – 98°C.
 3. ✅ PETG – аморфний поліетилентерефталатгліколь. Скловаріння відбувається за 80°C.
 4. ✅ PCTG – аморфний сополіефір (поліциклогександиметилентерефталатгліколь). Плавиться за 222 – 225°C, температура скловаріння – 82 – 84°C.
 5. ✅ PEN – кристалічний поліетиленнафталат. Плавлення матеріалу настає при 270°C, скловаріння – при 120°C.
 6. ✅ PTT – кристалічний політриметилентерефталат. Пластик плавиться при 225 – 228°C, скловаріння – при 45 – 75°C.

Переваги ПЕТ тари

Основні переваги пляшок з поліетилентерефталату:

 1. ✅ Герметичність. Матеріал вологостійкий і водонепроникний, надійно захистить вміст ємності від потрапляння чогось ззовні.

 2. ✅ Зручність. ПЕТ тара легка, не б'ється під час транспортування.

 3. ✅ Вироби стійкі до розтріскування, деформації, ударів.

 4. ✅ Розмаїття пластикових ємностей. Ви можете вибрати пляшки різних конфігурацій та кольорів для розміщення як невеликого, так і великого об'єму рідини.

 5. ✅ Безпека. PET пластик не виділяють токсичних речовин та неприємних запахів при дотриманні умов транспортування та зберігання. Пляшки не повинні нагріватися вище 25°C.

 6. ✅ Можливість багаторазового використання. Якщо для харчових продуктів таку тару можна повторно застосовувати після ретельного очищення та з дотриманням вимог щодо температурного режиму, то для побутових потреб обмежень немає жодних.

 7. ✅ Процес виробництва не завдає шкоди навколишньому середовищу.

 8. ✅ ПЕТ пляшки успішно піддаються вторинній переробці.

У компанії «Завод преформ» ви можете замовити преформи для пляшок з поліетилентерефталату, а також ПЕТ кришки та ПЕТ ручки до пляшок. Широкий асортимент позицій включає пластикові заготовки для виробництва тари об'ємом від 0,5 л до 10 л різних кольорів, товщини та конфігурації (стандартні, укорочені, товстостінні).