ПЕТ флакони: зручне рішення для пакування рідин
25.04.2023

Тара з поліетилену є спеціальним різновидом упаковки для рідин, гелів і емульсій, яка замінила скляні сулійки та баночки. ПЕТ флакон можна використовувати у різних галузях промисловості. Такі ємності випускаються у великій різноманітності форм та розмірів. При цьому попит на тару з поліетилену активно зростає з кожним роком, що обумовлено її практичністю та вигодою використання.

Основні різновиди ПЕТ флаконів

Випускається тара з пластику у великій різноманітності видів, розмірів і форм. Вона застосовується у різних галузях промисловості, тому випускається різних видів. Класифікувати флакони на види можна за такими видами:

 • ✅ за способом закупорювання. Бувають із гвинтовою закупоркою для кришки, ФОМ (з помпою-піноутворювачем), з дозаторами або з пульверизатором;
 • ✅ формі. Найпоширеніші - циліндричні, але можливе також виготовлення фігурних флаконів;
 • ✅ об'єму. Виготовляються на замовлення залежно від вимог, бувають пляшечки об'ємом від 30 до 500 мл.

Окрім форми та об'єму, розрізняються за кольором. Найбільш поширені варіанти: коричневі та безбарвні. В основному, кольорові ємності використовуються для продукції, яку потрібно берегти від потрапляння прямих сонячних променів, щоб уникнути окислення. Найчастіше коричневими буває ПЕТ тара для косметики, кегі та флакони для фармацевтичної продукції.

Широкий асортимент і варіативність обумовлена ​​великим попитом на цю продукцію.

пет флакони з кришкою

Де використовуються ПЕТ флакони

Сьогодні ПЕТ флакон на 100 мл вже не є рідкістю. Але так не завжди. Тара з поліетилентерефталату з'явилася у 70-х роках минулого століття. На той час була більш практичною та доступною альтернативою скляним пляшечкам та флаконам, а сьогодні в принципі практично замінила їх у багатьох галузях. Так, застосовуються ПЕТ флакони у таких галузях:

 • ✅ косметичній. Їх використовують для пакування гелів, шампунів, різних продуктів для догляду за обличчям та тілом. Застосовують також ПЕТ флакони для косметики декоративного призначення, наприклад тональних засобів;
 • харчової промисловості;
 • ✅ лакофарбової промисловості для фасування розчинників, барвників, пігментів і т.д.;
 • автомобільної промисловості. Застосовуються для фасування технічних рідин.
 • ✅ фармакології. Фармацевтична тара з ПЕТ використовується для сиропів, мікстур, розчинів, присипок, порошків для розведення та інших товарів;

Таке широке можливості використання обумовлені високими експлуатаційними характеристиками пластикової тари. Про те, у яких властивостях вони виражені, розповімо нижче.

Переваги ПЕТ тари

До винаходу пластикової упаковки для фасування рідин, використовувалися ємності зі скла. Але вони мали кілька серйозних недоліків: крихкість, велику вагу, високу собівартість виробництва. Винахід ПЕТ вирішив ці проблеми. Пластиковий флакон, порівняно зі скляними ємностями, має низку незаперечних позитивних властивостей:

 • ✅ доступність. Вартість виробництва поліетилентерефталату в рази нижча за скло. Завдяки цьому можна уникнути підвищення кінцевої ціни розфасованого товару, що забезпечує важливу перевагу в умовах жорсткої конкуренції;
 • ✅ пластичність. Пластикова тара, на відміну від тендітного скла, не боїться ударів, дуже рідко розбивається при падінні, але в основному максимальні пошкодження виражені у втраті форми;
 • ✅ легкість;
 • ✅ велика різноманітність форм, розмірів та кольорів.

Крім того, пластикові флакони та пляшки піддаються вторинній переробці. Цей фактор дозволяє вирішити проблему з нестачею сировини, забрудненням навколишнього середовища та зниженням ціни на упаковку. 

Чому замовити ПЕТ преформи коштує у нас

«Завод Преформ» входить до числа відомих українському ринку виробників заготовок виготовлення поліетиленової тари. У нас можна замовити преформи span для ємностей різного об'єму. Виробництво налагоджено за принципом повного циклу, тому можна замовити не лише розмір та кількість, а й колір. Пофарбуємо гранули поліетилентерефталату на етапі підготовки сировини, щоб надати потрібного відтінку готовим виробам.

У продажу представлені не тільки ПЕТ-преформи для виробництва різних ємностей. Ще можна замовити кришки та ручки на пляшки з поліетилентерефталату.

Відрізняє нас також індивідуальний підхід, який ми забезпечуємо кожному клієнту. Ми готові запропонувати консультацію, допомогу з вибором типорозмірів та форми преформи, забезпечимо виготовлення у визначені терміни. Продається продукція оптом, тому можна купувати великі партії товару на вигідних умовах.