Прив'язані кришки
26.04.2024

Для зменшення кількості пластикових відходів люди розробляють економічні види упаковок. Прив'язані кришки – новий формат для пластикових пляшок, при якому після відкриття кришка з кільцем залишаються єдиним незнімним елементом тари. Розробка має дві мети: 1. Зменшення забруднення світового океану. Вченими доведено, що пластикові кришки спричиняють загибель багатьох диких морських тварин. 2. Перехід на замкнутий економічний цикл для економії ресурсів.

 

У 2019 році Європейським союзом було прийнято директиву EU 2019/204, згідно з якою до середини 2024 року виробники напоїв та інших рідин повинні відмовитися від пляшок зі знімними ковпачками. Перехід здійснюють усі підприємства на території ЄС та компанії, які постачають свою продукцію на європейський ринок.

Чим зручні прив'язані кришки?

Новий пакувальний стандарт отримав назву Tethered. Він поєднує екологічність та зручність:

 • тару легко відкривати;
 • при наливанні рідина не розбризкується;
 • надійно захищає вміст ємності;
 • під час пиття ніщо не заважає;
 • кришка не може випадково впасти або загубитися.

Прив'язана кришка для пластикової пляшки розроблена таким чином, що її можна зафіксувати у певному положенні. Виріб витримує понад 15 закриттів та відкриттів. Після використання тару можна переробляти повністю, запускаючи замкнутий цикл виробництва.

Переваги прив'язаних кришок

Перехід на новий стандарт упаковки не викликає проблем, оскільки прив'язана кришка стандарту Tethered:

 • виготовляється з такої ж кількості матеріалу, як знімна модель;
 • не утворює нових відходів, залишаючись прикріпленою до тари;
 • підходить для горловин різних розмірів;
 • забезпечує колишню герметичність;
 • не вимагає модернізації виробництва.

Розробка встановлюється на пляшки стандартних розмірів. Немає необхідності в закупівлі іншого обладнання, тому перехід на стандарт Tethered не спричиняє збільшення бюджету на виробництво. При цьому прикріплений ковпачок встановлюється на тонку шийку, що допомагає заощаджувати 1 г пластику на кожній ємності.

Незвичайні характеристики дизайну кришок

Дизайн ковпачків завжди був відокремлений від пляшок, оскільки вони виготовлялися окремо один від одного, а поєднувалися на фінальному етапі випуску продукції. Виробники напоїв більше уваги приділяли унікальності тари. Використовувалися нестандартні форми ємності, яскраві етикетки, кольорові матеріали, логотипи.

Прикріплений ковпачок нового зразка є монолітним виріб. Його не можна зняти або втратити, тому перед дизайнерами постало завдання унікального оформлення тари з урахуванням усіх елементів упаковки. На ринок вийшли кілька моделей:

 • кришка кріпиться до горловини подвійним обідком і фіксується в одному з трьох можливих положень;
 • ковпачок закріплюється на різьбленні штирьком під кутом 160°
 • кріплення здійснюється за допомогою тонкого пояска.

Всі моделі випускаються для горловин стандарту РСО 1810 та укорочених аналогів РСО 1811, які використовуються для розливу води, газованих та алкогольних напоїв, побутової хімії

Оформлення замовлення на Заводі Преформ

Завод Преформ випускає пластикові кришки, ручки та преформи для ємностей різного об'єму. Ми пропонуємо пакувальні матеріали для напоїв, олії, води, побутової хімії, автомобільної косметики та інших неагресивних рідин.

На Заводі Преформ встановлено сучасне обладнання, яке дає змогу відтворювати актуальні тенденції упаковки. Всі товари проходять строгу перевірку якості та відповідають міжнародним стандартам.

Прив'язана кришка на пляшку дозволяє товару вийти на міжнародний ринок. Наша компанія виготовляє стандартну та персоналізовану продукцію. На деталі упаковки можна нанести ваш логотип або інше необхідне маркування.

Завод Преформ доставляє замовлення по всій території України. Для збереження при транспортуванні вироби ретельно пакуються. Обговорити деталі доставки та оплати можна з нашими менеджерами. Для консультації заповніть форму зворотнього зв'язку на сайті або скористайтесь телефонами відділу продажу.