З чого зроблена пластикова пляшка
29.11.2022

Вибираючи тару для тривалого та герметичного зберігання води, напоїв, молока, масел та інших рідин, оптимальним варіантом є пластикові ємності. ПЕТ пляшки – це упаковка із пластику маркування «01». Можуть використовуватися для харчової та нехарчової продукції. Вони надійні, зручні у транспортуванні та зберіганні, безпечні для здоров'я.

Зміст

З чого роблять ПЕТ пляшки

Матеріалом виготовлення ПЕТ пляшок є поліетилентерефталат або «термопластик». Це полімер, який під час нагрівання розплавляється до рідкого стану. Ця властивість поліефіру дозволяє створювати пластикові ємності будь-якого обсягу та конфігурації.

Пляшки з поліетилентерефталату

Тару з поліетилентерефталату отримують шляхом видування з розігрітих преформ. На «Заводі преформ» ви можете замовити заготовки різного діаметру та розміру для отримання пляшок об'ємом від 0,5 л до 10 л. Тара не забарвлюється у процесі видування. Пігмент додається на етапі створення преформ. Виготовлення заготовок відбувається ливарним способом із пластикового грануляту. Під високим тиском розплавлений матеріал потрапляє у холодні форми.

ПЕТ преформи для пластикових пляшок виготовляють із високоякісної сировини з Італії, Угорщини, Туреччини, ОАЕ. Матеріали, що застосовуються (поліетилентерефталат, поліетилен) безпечні для здоров'я і можуть бути використані для виготовлення пластикової тари для харчових продуктів. Це підтверджують висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи та сертифікати якості (ISO 9001:2015 та ISO 22000:2005).

Пляшки з біопластику

Термін «біопластик» поєднує біологічні основні полімери і біорозкладний пластиковий матеріал. Пластикові пляшки можуть бути отримані як тільки з рослинних матеріалів (кукурудзи, рисового лушпиння, соломи, цукрової тростини), так і з включенням вуглеводневої сировини.

Залежно від складу біопластики можуть бути:

  1. ✅ Компостовані – виготовлені на 100% із біомаси.

  2. ✅ Біорозкладні (на основі нафтопродуктів). Не підходить для переробки, для розкладання використовують спецдобавки.

  3. ✅ Небіорозкладні (рослинна основа з включенням викопного палива) – Біо-ПЕТ, Біо-ПП, Біо-ПЕ. Не можна компостувати, але можна переробляти.

Маркування пляшок – визначаємо матеріал виготовлення

Не всі види пластику підходять для застосування в харчовій промисловості. Про матеріал виготовлення пластикової тари говорить відповідне маркування:

 

  • «1» – ПЕТ пляшка (поліетилентерефталат). Підходить для зберігання харчових продуктів та косметичних засобів. Безпечний;

  • «2» – ПНП (поліетилен високої густини). З нього виготовляють ємності для миючих засобів, гелів для душу, шампунів;

  • «3» –  ПВХ (полівінілхлорид). Не переробляється. Може містити бісфенол А. Підходить для виготовлення тари під технічні рідини;

  • «4» –  ПВП (поліетилен низької густини). З нього виготовлено більшість харчових пакетів;

  • «5» – ПП (поліпропілен). Виготовляють пластиковий посуд багаторазового використання;

  • «6» – ПС (полістирол). Використовують у виробництві одноразового посуду, харчових контейнерів, лотків для яєць;

  • «7» – інші види. Не переробляються. Це вироби із біорозкладних пластиків, полікарбонатів.