Яка різьба на пластиковій пляшці?
30.06.2023

Для закривання пластикових пляшок використовуються пластикові кришки, які навинчуються за рахунок внутрішньої різьби. Вона має вигляд гвинтової нарізки, що складається з углиблень та випуклостей, які збігаються з аналогічним малюнком на горлішку пляшки. Такий спосіб закривання забезпечує надійне укупорювання та захищає вміст від розливання. При цьому на різних кришках різьба може відрізнятися за рядом параметрів. Це обумовлено тим, що існує кілька стандартів, які регулюють її нарізку. Про те, яка різьба на пластиковій пляшці буває – розповімо в статті. Також ми детально розглянемо відмінності в характеристиках.

Зміст

Види стандартів різьблення на ПЕТ пляшках

З моменту впровадження технології виготовлення пластикових баклажок була сформована група стандартів, що регулюють їх виробництво. Зокрема, увага приділяється параметрам різьблення на ПЕТ пляшках та кришках для них. Ці характеристики можуть відрізнятися для баклажок різного призначення.

Серед найбільш популярних стандартів, відзначимо:

  • 38. Застосовують для тари під молочні напої та соки;
  • Оil. Застосовується для тари під олію;
  • BPF (розшифр., як British Plastic Federation). Він поширений у східній та північній частинах Європи, країнах СНД. Застосовуються для баклажок під різні види напоїв: газована та мінеральна вода, квас, пиво та ін. Цей норматив забезпечує надійне газоутримання, за рахунок чого газована продукція надовго зберігає свої властивості;
  • PCO – створений у США, але стає все популярнішим на ринку Європи. Він дуже схожий на BPF, також забезпечує надійне газоутримання, але має легшу вагу шляхом укороченого різьблення. При переході на стандарт PCO 1881 або РСО 1810 забезпечується економія матеріалу на виробництві до 1-2 г.

Розробкою стандартів займається GPI – інститут скляної упаковки та SPI – Суспільство промисловості пластмас. Саме ці організації створюють єдині нормативи, які забезпечують сумісність та взаємозамінність між споживачами та виробниками пластикових пляшок та кришок з різьбовою насічкою.

Втім, щоб напевно крок різьблення, посадкові розміри кришок і діаметр шийки пляшки збігалися, найкраще виготовляти їх одночасно. Ми можемо у цьому допомогти. Наша компанія виробляє преформи для виробництва баклажок та кришки для них.

Переваги замовлення на Заводі Преформ

Дотримання стандартів посадкових розмірів та кроку різьблення – ключова умова, яка забезпечує надійність закупорки баклажки та перешкоджатиме протіканню вмісту або проникненню всередину повітря, пилу. Ми можемо його забезпечити при виробництві преформ та кришок для пластикових пляшок. У своєму оснащенні «Завод Преформ» має сучасне обладнання, яке можна налаштовувати під актуальні нормативи.  

Помимо дотримання регламентованих характеристик, нас відрізняють і інші властивості:

  • гарантія якості. Ми самі закуповуємо сировину та готуємо її до роботи, контролюємо всі етапи виконання замовлення;
  • наявність високопродуктивного сучасного обладнання, за рахунок чого швидко виготовимо кришки для пластикової пляшки з потрібним діаметром та під певний стандарт;
  • додаткові послуги: можемо надавати пластику будь-який потрібний колір за рахунок додавання барвників.

Замовити у нас виготовлення та різьблення на кришці пляшки можна для різних харчових виробництв. Ми виробляємо їх відповідно до всіх чинних стандартів. Крім того, клієнтам на всіх етапах співробітництва забезпечує супровід і підтримка, тому всі питання будуть вирішуватися в короткі терміни.